Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 26.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
fax: 241 432 027

Srí Lanka - ostrov památek, čajovníkových plantáží a exotické flory i fauny

Srí Lanka - ostrov památek, čajovníkových plantáží a exotické flory i fauny
další fotografie »

Zájezd nás zavede na exotickou Srí Lanku - Srí Lanka se překládá jako „Krásná země“, objevíme fantastickou rozmanitost ostrova, kulturní dědictví buddhistů i hinduistů, nádherné chrámy s bohatou výzdobou, bujné vegetace deštných pralesů, volně žijící slony, ale i čajové plantáže a překrásné pláže Indického oceánu.

Zájezd připravil a průvodcuje Richard Hladík.

K ZÁJEZDU BUDEME NA JAŘE POŘÁDAT PREZENTACI PRO ROZHODLÉ I DOSUD NEROZHODLÉ ZÁJEMCE. ZÁJEMCE O PREZENTACI PROSÍME O NAHLÁŠENÍ ZÁJMU V CK.


Program zájezdu

1. den (ne): Odlet z Prahy.
2. den (po): Přílet na Srí Lanku, transfer na ubytování do jižní části ostrova v okolí Hikkaduwy. Nocleh.
3. den (út): GALLE - dopolední prohlídka nejlépe zachovalého koloniálního města, ležící na břehu Indického oceánu. Odpoledne volno na koupání a odpočinek na pláži. Nocleh.
4. den (st): Jižní část ostrova - MULKIRIGALA - fascinující skalní chrámy vytesané do ohromné kamenné stěny. Cestou zastávka u rybářů na kůlech. Odpoledne dojezd na ubytování do oblasti města Tissa. Večer návštěva poutního místa KATARAGAMA - jedno ze tří nejposvátnějších míst na ostrově. Nocleh. Můžete se zde připojit k zástupům na večerních bohoslužbách a zažít tak barvité představení u svatyně uctívané buddhisty, hinduisty i muslimy.
5. den (čt): Brzy ráno odjezd jeepy do národního parku YALA (buvoli, krokodýli, sloni, gepardi, opice aj.). Výlet do oblasti hor - krásná horská příroda, která je neuvěřitelně rozmanitá, plná bujné tropické i subtropické vegetace, čajových plantáží, krásných výhledů a vodopádů. Zastávka u vodopádů RAWANA FALLS. ELLA - nejkrásnější vesnice na celém ostrově zasazená v krásné krajině čajových plantáží. Nocleh. Procházka na krásnou vyhlídku.
6. den (pá): Jízda místním vlakem do Nuwara Elyia. Cesta trvá 2,5 hodiny a projíždí se v nadmořské výšce 2000 m krásnou horskou krajinou a mlžným pralesem s výhledy do údolí, čajovými plantážemi. NUWARA ELIYA - nejvýše položené město na Srí Lance, založeno Brity v 19.stol., kterému se přezdívá „Malá Anglie“. Procházka touto přírodní nádherou. Odjezd na ubytování do města KANDY . Nocleh.
7. den (so): SLONÍ SIROTČINEC V PINNEWALE - místo, kde uvidíte velké množství slonů, kteří se sem dostali, když je našli v přírodě zraněné a opuštěné. Najdete tu maličká slůňátka i velmi staré slony, o které je dobře postaráno. Krmení slonů, koupání slonů v řece, prohlídka výroby papíru ze sloního trusu. Návrat do KANDY . Prohlídka krásné botanické zahrady Paradeniya. V podvečer možnost návštěvy divadla v Kandy , kde předvádí typické kandyjské tance a ohňovou show. Nocleh. Nocleh.
8. den (ne): KANDY - prohlídka historického města, kolébky sinhálské kultury a tradic, kde se nachází další posvátné místo - Chrám Buddhova zubu, prohlídka chrámu. Poté opustíme horské oblasti a začneme projíždět oblast tzv. “Kulturního Trojúhelníku“. Cestou zastávka v ajuvedské bylinkové zahradě. Dojezd do hotelu, odpočinek.
9. den (po): SIGIRIYA - velkolepá skalní hora byla královským městem - na obrovské Lví Skále bylo město, které mělo paláce, vodní zahrady, krásné malby a odkud jsou krásné vyhlídky do okolí. Odpoledne POLONNARUWA - bývalé královské město - starověké památky, nádherné chrámy, ohromné sochy Buddhy. Návštěva bývalých královských paláců. Nocleh u Dambully.
10. den (út): MIHINTALE - první místo na ostrově, kde se začalo šířit buddhistické učení. Je zde spousta náboženských památek, které jsou rozeseté po krásném návrší. ANURADHAPURA - centrum srílanské civilizace plné klášterů, patřící zároveň k jednomu z nejuctívanějších poutních míst. Návštěva nejstaršího kláštera města - Mahavihara, kde se nachází posvátný strom BO (fíkus), první srílanská dágoba (místo na ostatky), Mosazný palác se stovkami sloupů. Nocleh.
11. den (st): Odjezd do oblasti západního pobřeží. Po cestě návštěva rybářské vesnice CHILAW - katolická rybářská vesnice s katedrálou svaté Marie. Příjezd do oblasti města NEGOMBO - ubytování se v hotelu na pobřeží. Odpočinek na pláži. Nocleh.
12. den (čt): Prohlídka COLOMBA – stará koloniální část města, trhy. Večer odlet. Přílet do ČR 13. den.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
611-01 19.11 - 30.11.2017 54 990 termín zrušen

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • letenku na Sri Lanku a zpět vč. let. tax
  • dopravu mikrobusem nebo autobusem po ostrově
  • průvodce
  • 10 ubytování v hotelích***
  • 10x polopenzi

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 720 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist