Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 28.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Norsko Zájezd č. 207

Nejkrásnější místa Norska - letecky

Nejkrásnější místa Norska - letecky
další fotografie »

Romantické přírodní scenérie, fjordy zařezávající se stovky kilometrů hluboko do vnitrozemí, kouzelné vodopády, vstřícnost seveřanů v zemi půlnočního slunce, vlast Vikingů, zdánlivě nedostupné ledovce, nádherné souostroví Lofoty a Vesterály zvedající se přímo z divokých vln Atlantiku do mnohasetmetrových výšek, to je naše pozvánka do Skandinávie.


Program zájezdu

1. den (po): Odlet z Prahy do OSLA, transfer na hotel, připojení k autobusové skupině ve večerních hodinách.
2. den (út): Dopoledne OSLO, park Frogner se sochami G. Vigelanda, poloostrov Bygdoy, známá muzea Fram, Kon-Tiki a Muzeum Vikingských lodí. Odjezd do centra a prohlídka města. Odpoledne přejezd do GEILO, nejvýznamnější centrum zimních sportů, ubytování.
3. den (st): Odjezd do vesničky BORGUND, kde se nachází jeden z nejstarších a nejzachovalejších vikingských sloupcových kostelů zvaných Stavkirke, přejezd nejdelším norským tunelem přístavního městečka Flåm na konci Aurlandsfjordu, prohlídka a lehká turistika v ústí fjordu. Pokračujeme k ledovci JOSTEDALSBREEN resp. k jeho splazu BRIKSDALSBREEN, středně náročná procházka cca 2-3 hod., odjezd na ubytování.
4. den (čt): Zlatá cesta severu a srdce norských fjordů. Výjezd na vyhlídku DALSNIBBA (1476 m), GEIRANGERFJORD (UNESCO) s typicky zářivě zelenou barvou. Vyjedeme ORLÍ CESTOU, zastávky na vyhlídce, trajektem přejedeme Norddalsfjord a pokračujeme CESTOU TROLLŮ -Trollstigveien, která 11 serpentinami překonává výškový rozdíl téměř 800 m, krásné horské scenérie, ubytování v údolí Sterdalen.
5. den (pá): Pověstná převislá STĚNA TROLLŮ - Trolltindam, krásným a divokým údolím ROMSDALEN přes Dombas do královského TRONDHEIMU, historické centrum města, katedrála severu Nidarosdomen, pevnost Kristiansten aj., noční přejezd k Severnímu polárnímu kruhu.
6. den (so): Ráno překročíme Severní polární kruh, zastávka u info centra Polarsirkelsentret, obchody se suvenýry a pošta, odkud je možné poslat pozdravy, dále SALTSTRAUMEN, za příznivých podmínek lze vidět malström - přírodní fenomén, vířící voda, slapové proudy, kdy se jeden fjord vlévá do druhého. Cesta do BODO, hl. města provincie Nordland, s krásnou polohou u Saltfjordu, plavba na Lofoty, úchvatné pohledy - hory se zvedají přímo z moře. Večer ubytování.
7. den (ne): SOUOSTROVÍ LOFOTY a turistika, nejzajímavější místa, siluety lofotských hor, REINE, vyhlášené nejkrásnějším místem Norska, náročnější pěší túra nad městečko, výjimečný panoramatický výhled na lagunu a ostrůvky, pro ostatní např. lehčí turistika v okolí Reine, přejezd do městečka A, na závěr slavná rybářská vesnice NUSSFJORD (UNESCO) s muzeem lovu tresek, návrat na ubytování.
8. den (po): Lehká pěší turistika na souostroví LOFOTY, v obci VIKTEM fakult. návštěva místní sklárny, přejezd k muzeu Vikingů, které přibližuje dobu okolo roku 1120, romantický rybářský přístav HENNINGSVAR, “Benátky Lofot”, úchvatná krajina, ubytování.
9. den (út): Krátká prohlídka města SVOLVAER, uvidíme jeden ze symbolů města Svolvaergeita (Svolvaerský kozel), dvourohá hora tyčící se nad městem. SOUOSTROVÍ VESTERALEN, cestou fotostopy a příjezd do nejsevernějšího bodu naší cesty do NARVIKU, prohlídka, výjezd lanovkou na FAGERNESFJELL. Ubytování.
10. den (st): Delší zpáteční cesta vč. trajektu k NP SVARTISEN, se stejnojmenným ledovcem SVARTISEN, druhým největším v Norsku, cesta lodí a pěší náročnější túra k ledovcovému splazu, variant. lehčí turistika v okolí jezera. Noční přejezd do Švédska.
11. den (čt): Ráno zastávka u největšího švédského VODOPÁDU TÄNNFORSEN (tzv. švédská Niagara), pokračujeme do městečka ÖSTERSUND na březích populárního švédského ledovcového JEZERA STORSJÖN, ubytování, odpočinek. Variantně lehčí individuální turistika v místě ubytování.
12. den (pá): Kouzelná příroda NP HAMRA, přírodní rezervace, cestou krátké zastávky a fotopauzy, GRONKLITT, největší medvědí park Evropy Björnpark, příjezd do “srdce Švédska” k JEZERU SILJAN, oblast Dalarna, tradiční červené domky, ubytování.
13. den (so): Příjezd do hlavního města Švédska STOCKHOLM s autobusovou skupinou, event. dle časových možností prohlídka muzea Vassa a v závislosti na let. řádu, transfer na letiště, odlet do Prahy.

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
207-01 16.7 - 28.7.2018 30 490 náhradník »
vyprodáno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • leteckou dopravu Praha – Oslo, Stockholm – Praha vč. letištních tax
  • transfery z/na letiště
  • dopravu lux. klim. busem
  • trajekt na Lofoty a vnitrostátní trajekty
  • 10x ubytování v hostelech/chatkách/apartmánech - vícelůžkové pokoje - převážně 4lůžkové, ve většině možnost vaření
  • 2x snídani
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • ložní prádlo je v Norsku a Švédsku poměrně drahé cca 80 – 100 NOK/SEK os/den - platba na místě, doporučujeme mít sebou vlastní povlečení nebo spací pytel.

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna (příplatek: 660 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist