Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 26.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
fax: 241 432 027

Termální lázně Bad Gastein - NP Vysoké Taury

Termální lázně Bad Gastein - NP Vysoké Taury
další fotografie »

V srdci národního parku Vysoké Taury se nachází v nadmořské výšce 1000 m tradiční lázeňské alpské středisko Bad Gastein. Jeho charakteristickou podobu vytvářejí nádherné historické stavby, které harmonicky zapadají do vysokohorského prostředí s impozantními horskými masivy. Bad Gastein je vyhledávané pro své léčebné klima a mimořádně zdravý vzduch. Ubytování je zajištěno ve ****hotelu Elisabethpark přímo v centru městečka.


Program zájezdu

1. den (po): Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Cestou do Bad Gasteinu zastávka u vodopádu GOLLING, jehož vody padají z výšky 75m.
2. den (út): Výlet pod velikány NP VYSOKÉ TAURY do střediska SPORTGASTEIN, které leží pod ohromným hřebenem ledovcové hory Shareck (3122m). Odtud pěší výlet podél malebného horského potoka k přehradě Untere Bockhart. Zdatnější mohou pokračovat do sedla BOCKHART (2226m) a zpět podél jezera Obere Bockhart a dále cestou Zimburgweg nebo stejnou cestou do Sportgasteinu.
3. den (st): Výjezd lanovkou z BAD GASTEINU do výšky 1954m. Procházka po úbočí s nádhernými výhledy nebo výstup na vyhlídkový vrchol HÜTTEN KG. (2231m). Nejzdatnější mohou dosáhnout cestou Andreasweg na vrchol GRAU KG. (2492m). Z obou vyhlídkových vrcholů jsou okouzlující výhledy na údolí Gasteinertal a horské masivy obklopující Bad Gastein. Odpoledne procházka do údolí KÖTSCHACHTAL. Úchvatné pohledy na velikány Ankogel Gruppe a ostatní vrcholy, které svírají toto údolí. Cestou výletní chata HIMMELWAND. Dále podél potoka k závěru doliny, vodopád na potoku Kötschach a závěrečný skalní cirk uzavírající dolinu.
4. den (čt): Výjezd lanovkou na STUBNER KOGEL, kde se nachází jedinečná turistická atrakce – „visutý most“. Pěší výlet panoramatickou cestou OTTO REICHERT WEG s výhledy na okolní velikány a údolí Gasteinertal.
5. den (pá): Přejezd autobusem do městečka Bad Hofgastein. Výjezd lanovkou SCHLOSSALMBAHN k chatě HAITZINGKOGEL. Procházka po vrcholových partiích horského hřebenu s úchvatnými výhledy na celé údolí Gasteiner Tal až po ledovce Ankogel Gruppe, které se zvedají v pozadí za lázeňským střediskem Bad Gastein. Odpoledne návštěva lázeňského městečka BAD HOFGASTEIN, které se nachází v nejslunnější části údolí – procházka. Kdo by nechtěl na výlet lanovkou, může den strávit v termálních lázních Alpentherme.
6. den (so): Cestou domů navštívíme soutěsku LIECHTENSTEINKLAMM, kde budete moci obdivovat fascinující svět divoké vody. Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
301-02 31.7 - 5.8.2017 10 990 Odjezd též z Českých Budějovic. náhradník »
vyprodáno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

 

Ubytování

Spa & Wellness centrum: termální krytý bazén, whirlpool, finská sauna, parní lázeň, danárium, tepidarium, zážitkové sprchy, relaxační místnost s bezplatnou nabídkou čaje, široký výběr wellness procedur (za poplatek).

Cena zahrnuje

  • 5x ubytování v hotelu Elisabeth****
  • 5x polopenzi (formou bufetu)
  • vstupné do hotelového Spa & wellness centra
  • Gasteinskou slevovou kartu (slevy na lanovky)
  • dopravu autobusem
  • pobytovou taxu
  • průvodce

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist