Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 28.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Polsko Zájezd č. 216

Národní parky, zámky i metropole severu Polska a Pobaltí

Národní parky, zámky i metropole severu Polska a Pobaltí
další fotografie »

Pobřeží Baltského moře a přilehlé oblasti se nám představí v hlavní roli tohoto výjimečného zájezdu. Historická cihlová města, z nichž některá byla v minulosti členy slavné hanzy vás nadchnou stejně jako přírodní zajímavosti (písečné duny, Mazurská jezera), které na této cestě mají své neopomenutelné místo.


Program zájezdu

1. den (po): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den (út): Oblast Baltského moře: MALBORK (UNESCO) – sídlo Teutonských rytířů, nejvýznamnější hrad v Polsku. GDAŇSK – nejkrásnější město na Baltu, přístav, Královská cesta, Neptunova fontána, výstavné domy, Zlatá brána aj. SOPOTY – významné letovisko u Baltského moře, lázně zde založil v r. 1823 Napoleonův lékař Jean Haffner.
3. den (st): GDYNĚ – významné přístavní město s Oceánografickým a Námořním muzeem. SLOWINSKÝ NÁRODNÍ PARK – polská Sahara, pohyblivé, až 40 metrů vysoké písečné duny. LEBA – původně malý rybářský přístav, dnes významné přímořské letovisko na pobřeží Baltského moře.
4. den (čt): OLSZTYN – muzeum lidového umění, městská brána ze 14. stol., kostel sv. Jakuba. Oblast MAZURSKÝCH JEZER – jedna z nejoblíbenějších rekreačních oblastí v Polsku. Více než 3000 jezer ledovcového původu je ideálním prostředím pro kanoisty a jachtaře. Dojezd na nocleh do Litvy.
5. den (pá): VILNIUS (UNESCO) – hlavní a největší město Litvy, které svým půvabem a atmosférou připomíná Prahu, staré město patří k nejrozsáhlejším městským jádrům v Evropě. Jedinečnou památkou v přírodním parku nedaleko Vilniusu se 61 jezery je vodní hrad TRAKAI, kdysi sídlo litevských knížat. Večerní procházka historickým centrem KAUNASU. Nocleh.
6. den (so): KRIŽIU KALNAS – Hora křížů – několik tisíc křížů symbolizuje utrpení Krista i prostých Litevců. Přejezd do Lotyšska. Barokní zámek RUNDALE. Nocleh v Tallinnu.
7. den (ne): TALLINN (UNESCO) – město ležící u Finského zálivu. V průběhu prohlídky navštívíme Staré město, hanzovní cechovní a kupecké domy, Katedrální vrch Toompea, starobylé kostely. Přejezd do Lotyšska, nocleh v Rize.
8. den (po): Nejznámější národní park Lotyšska – NP GAUJA. Unikátní přírodní scenérie se zalesněným údolím řeky Gauji, cihlový HRAD TURAIDA, který se tyčí přímo nad jejími vodami. Odpoledne lázeňské město JURMALA u Rižského zálivu Baltského moře, 33 km bílých písčitých pláží. Nocleh.
9. den (út): Hlavní město Lotyšska RIGA (UNESCO) se starým městem na východním břehu Daugavy. Zde se nacházejí historické, architektonické a kulturní památky od 14. stol. až po dnešek. Odjezd do Čech.
10. den (st): Příjezd do Prahy v poledních hod.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
216-01 9.7 - 18.7.2018 11 390,- Odjezd též z Pardubic a Hradce Králové rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • 7x ubytování v hotelu (2lůžk. pokoje s vlastním příslušenstvím)
  • 7x snídaně
  • průvodce

Fakultativně

  • 2x večeře (2. a 3. den) (příplatek: 520 Kč)
  • pojištění léč. výloh a storna (příplatek: 330 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 2800 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist