Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 28.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Rusko Zájezd č. 286

Zapomenutý svět Východního Pruska, Kaliningradská oblast a severovýchodní Polsko


Program zájezdu

1. den (út): Odjezd ve večerních hodinách.
2. den (st): Brzy ráno příjezd do PŁOCKA, historické metropole Mazovska s nádhernou polohou na břehu Visly. Prohlédneme si Tumské návrší s katedrálou, zbytky hradu, rynek, Mazovské muzeum s nejobsáhlejší sbírkou secesního umění na světě. Po krátkých zastávkách u hradu mazovských knížat v CIECHANOWĚ a u hradu německých rytířů v NIDZICI se přesuneme k památníku slavné bitvy u GRUNWALDU. Nocleh.
3. den (čt): Dopoledne prohlídka OLŠTÝNU s překrásným zámkem, katedrálou a starým centrem. Pak se přesuneme do MORĄGU, rodiště německého filosofa Herdera, jehož působení je spjato s Královcem. Cestou na hotel ještě navštívíme DOBRE MIASTO s mohutným kolegiátním kostelem a LIDZBARK WARMIŃSKI s biskupským zámkem s malebnou polohou v meandru řeky Łyny. Nocleh před hranicemi s Ruskem.
4. den (pá): V ranních hodinách přechod polsko-ruské hranice. Hned za přechodem zastávka v JÍLOVÉM s památníkem slavné bitvy mezi Napoleonem a ruskou armádou roku 1807 a ruinami křižáckého hradu. Následně přejezd do KRÁLOVCE (Kaliningrad ), kde si prohlédneme katedrálu a zbytky starého opevnění se vstupními branami. V podvečer procházka po rekonstruované Rybářské vesnici. Třikrát nocleh v Kaliningradu .
5. den (so): Nejprve přejedeme do města BALTIJSK (Pillau), což byla do roku 2010 uzavřená vojenská zóna. Městu vévodí stará pruská pevnost, muzeum Baltské flotily a slavný maják se sochou Petra Velikého. Posléze navštívíme přímořské letovisko JANTARNYJ (Palmnicken) - středisko zpracování jantaru. Zbytek dne strávíme v letovisku SVETLOGORSK (Rauschen), kde se pokocháme nádhernou architekturou luxusních vilek, sanatorií, promenád a úchvatnou pláží.
6. den (ne): Výlet do královského lázeňského města ZELENOGRADSK (Cranz) s mnoha úchvatnými předválečnými vilami, které si nechala postavit německá smetánka a do národního parku na KURSKOU KOSU.
7. den (po): Ráno se přesuneme do TYLŽE (Sovetsk) na hranicích s Litvou, proslaveného tylžským mírem, mostem královny Luisy a místním sýrem. V sousedním NEMANU (Ragnit) nás uchvátí mohutné trosky řádového hradu. Ve vesnici MAJOVKA (Georgenburg) si prohlédneme zbytky biskupského zámku s přilehlým hřebčínem. Poslední zastávkou v Kaliningradské oblasti bude město ČERŇACHOVSK (Insterburg) s ruinami hradu řádu německých rytířů a neogotickou katedrálou. Nocleh ve městě GUSEV (Gumbinnen).
8. den (út): Ráno přejezd přes Litvu do Polska. V závislosti na době trvání přechodu hranic možnost krátkých návštěvy SUWALEK a kamaldulského kláštera na jezeře WIGRY. Odpoledne plavba po AUGUSTÓWSKÉM KANÁLU. Nocleh v Augustówě.
9. den (st): Dopoledne si v KRUSZYNIANECH prohlédneme unikátní dřevěnou mešitu využívanou potomky Tatarů a následně barokní synagogu v židovském městečku TYKOCIN. Nakonec se pokocháme krásou zámku Branických připomínající francouzské Versailles v kosmopolitním BIAŁYSTOKU, kde se mísí polská a běloruská kultura i tradice. Noční přejezd domů.
10. den (čt): Návrat do ČR v ranních hodinách.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
286-01 24.4 - 3.5.2018 13 490,- Odjezd též z Pardubic a Hradce Králové. rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • Pojištění léč. výloh a storna
  • doprava autobusem
  • 7x nocleh v hotelu se snídaní ve 2lůž. pokojích
  • vedoucí zájezdu

Fakultativně

  • večeře (příplatek: 1990 Kč)
  • vízum do Ruska (příplatek: 2500 Kč)
  • 1/1 pokoj povinný při nedoobsazení (příplatek: 2500 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist