Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 28.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Lidická 35, 150 00 Praha 5
tel.: 241 432 483
fax: 241 432 027

Švýcarsko - Svatý Mořic - s kartou, hotel***

- místní lanovky, busy a vláček v ceně


Program zájezdu

1. den (so): Odjezd v pozdních večerních hodinách.
2. den (ne): Příjezd do oblasti ENGADINU. Výlet k ledovci MORTERASCH, který se táhne od nejvyšší hory této oblasti Piz Bernina až dolů do údolí. Nenáročná vycházka k ledovcovému splazu. Odpoledne ubytování v městečku Pontresina, které je vzdáleno necelých 10 km od věhlasného střediska St. Moritz.
3. den (po): Z městečka SILS lanovkou na FURTSCHELLAS LA CHUDERA, kde začíná okružní tzv. vodní cesta kolem šesti jezírek (cca 2,5 hod) s nádhernými vyhlídkami do údolí řeky Inn i na okolní velikány, nebo tzv. gastronomická cesta s několika zastávkami, kde je možno ochutnat místní speciality.
4. den (út): Výjezd lanovkou na vrchol DIAVOLEZZA (2973 m), odkud se otvírají nádherné výhledy na okolní vrcholy, ledovce i na nejvyšší horu Rhétských Alp, jedinou čtyřtisícovku této oblasti, Piz Bernina. Po návratu k autobusu odjezd na PRŮSMYK BERNINA a vycházka kolem Bílého jezera k zastávce vláčku Bernina express v ALP GRÜM s krásnými výhledy na ledovec Palü. Návrat k autobusu vláčkem a odjezd do hotelu.
5. den (st): Výjezd lanovkou SIGNALBAHN, pěší vycházka přes Salastrains na Chantarella, dále výjezd lanovkou až na vrchol PIZ NAIR do výšky 3.056 m. Při zpáteční cestě prohlídka SVATÉHO MOŘICE, městské i lázeňské části s pamětní deskou na olympijské hry.
6. den (čt): Lanovkou na CORVATSCH, výjezd do výšky 3.295 m, nádherné výhledy na celou skupinu masívu Bernina. Návrat do mezistanice Murtel a odtud se zdatní jedinci vydají přes FUORCLA SURLEJ a kolem jezera LEI DA VADRET dojdou k závěru údolí a chatě Roseg (náročná túra, cca 6 hod chůze ). Od hotelu Roseg možno sjet do Pontresiny koňským povozem nebo dojít údolím pěšky – cca 2 hod. Ostatní z mezistanice mohou dojít jen k horské chatě Fuorcla Surlej, vrátit se k lanovce, autobusem přejet do Pontresiny a vydat se údolím Roseg pohodlnou cestou.
7. den (pá): Odjezd místním busem k nedaleké lanovce na MUOTTAS MURAGL, odtud panoramatickou cestou, která je označována za nejkrásnější vyhlídkovou cestu Horního Engadinu. Cestou se otvírají nádherné pohledy na Svatý Mořic, jezera, údolí a okolní hory. Cesta končí u horní stanice lanovky ALP LANGUARD, kde sjedeme dolů do Pontresiny a pohodlně dojdeme k hotelu. (doba chůze cca 3 hod), Odpoledne podél řeky Inn do SCUOL, kde se nacházejí vyhlášené termální lázně, pobyt v lázních cca 3 hod, ostatní se mezitím projdou v městečku s typickými engadinskými domy se sgrafitovou výzdobou. Večer odjezd ze Švýcarska.
8. den (so): Návrat do Prahy v brzkých ranních hodinách.

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
320-01 18.8 - 25.8.2018 12 990,- rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 5x ubytování v hotelu*** s wellness (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 5x bufetovou snídani
  • lanovky
  • průvodce

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 280 Kč)
  • 4x večeře (příplatek: 2350 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist