Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Poznávací zájezdy Francie Zájezd č. 272

Korsika

Korsika
další fotografie »

Korsika je překrásný ostrov ve Středozemním moři, jehož příroda nabízí nejenom azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pínií a korkových dubů. Korsika je „Ostrov krásy – kolébka vendety – perla Středomoří – pohoří v moři - spojení světla a vůní“ – všechny tyto atributy a jistě i mnohé další charakterizují Korisku, neboť jen těžko najdete jinde ve světě takovou hustotu přírodních krás na tak malém území jako právě na Korsice.


Program zájezdu

1. den (pá): Odjezd z Prahy kolem poledne přes Rakousko do Itálie.
2. den (so): Trajektem do přístavu BASTIA na KORSICE . Krátká návštěva starobylého CORTE s hrdě se tyčící citadelou pod horskými velikány. Překrásným hornatým vnitrozemím pokračujeme na západní pobřeží do jedné z nejkrásnějších zátok PROPRIANO se stejnojmenným městečkem, která je ideálním místem k podnikání výletů po celé Korsice.
3. den (ne): Dopoledne odpočinek u moře, koupání, odpoledne pro zájemce prohlídka městečka PROPRIANO .
4. den (po): Celodenní výlet do vyhlášeného BONIFACIA , které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Prohlídka města a možnost projížďky lodí pod skalnatými útesy. Při cestě tam se ještě zastavíme v nejkorsičtějším městě SARTENE .
5. den (út): Dopoledne návštěva Napoleonova rodiště AJACCIA . Odpoledne přesun k mysu LA PARATA, procházka kolem věže s vynikajícími výhledy ke „Krvavým ostrovům“.
6. den (st): Odpočinek u moře, koupání. Pro zájemce výlet s turistikou v oblasti skalních věží BAVELLA, které patří k nejznámějším atrakcím ostrova.Vycházka ke skalnímu oknu Trou de la Bombe.
7. den (čt): Celodenní výlet podél západního pobřeží do přístavního městečka PORTO v krásné chráněné zátoce. Cestou vycházka podél bizarních červeně zbarvených skalních útvarů CALANCHE (UNESCO). Odpoledne možnost koupání v Portu nebo výlet do soutěsky SPELUNCA.
8. den (pá): Odpočinek u moře, koupání. Dopoledne pro zájemce možnost návštěvy proslulého naleziště FILITOSA s mnoha menhiry.
9. den (so): Ráno odjezd napříč ostrovem do BASTIE ,krátká prohlídka města. Nalodění na trajekt a cesta do Livorna. Po vylodění pokračování cesty přes Itálii směrem k domovu.
10. den (ne): Příjezd do Prahy odpoledne.

Propozice k zájezdu

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
272-01 10.9 - 19.9.2021 14 590,- Odjezd též z Plzně. rezervovat »
volno
272-02 17.9 - 26.9.2021 14 290,- Odjezd též z Plzně. rezervovat »
volno

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Stravování

česká strava připravovaná na místě českými kuchařkami

Cena zahrnuje

  • průvodce
  • dopravu autobusem
  • trajekt na Korsiku a zpět
  • 7x ubytování v chatkách ve 2lůžkových pokojích (každá chatka má 2 ložničky, sociální zařízení, kuchyňku)
  • 7x snídani a 6x večeři (jednoduchá strava připravovaná českou kuchařkou)

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 330 Kč)
  • 1/1 pokoj výjimečně na vyžádání v CK (příplatek: 3000 Kč)
systém Open Travel Network
TOPlist