Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Ston

Městečko Ston je bránou na poloostrov Pelješac, neboť stojí přímo na úzké šíji spojující poloostrov s pevninou. Má velmi starou historii sahající až do římských dob, kdy se zde těžila mořská sůl. Městečko se skládá ze dvou opevněných částí: Mali Ston leží na severním pobřeží poloostrova u Neretvanského kanálu, u Stonského kanálu na jihu leží Veliki Ston. Na výstavbě městečka se podíleli známí stavitelé a sochaři Michelozzi di Bartolomeo a Juraj Dalmatinec. Poté, co v první polovině 14.stol. celý poloostrov připadl Dubrovnické republice, byl totiž okolo městečka vybudován mohutný systém opevnění. Důvodem byly největší saliny v oblasti Jadranu o rozloze asi 400 km čtverečních, které pro republiku znamenaly významný zdroj příjmů. V této době vznikly 5,5 km dlouhé hradby opatřené čtyřiceti věžemi a sedmi baštami, dodnes se zachovalo 5 km hradeb s dvaceti věžemi. Součástí výstavby byly i takové sociální vymoženosti jako vodovod a kanalizace. Město získalo tvar pravidelného pětiúhelníku a důmyslným systémem ulic bylo rozděleno na 15 pravidelných polí, přičemž v každém z nich stálo 10 domů. Do města bylo možné vstoupit pouze dvěma branami. Ve městě si můžeme prohlédnout sídlo dubrovnického místodržitele, renesanční Knížecí palác (Kněžev Dvor) v úpravě z 19.stol., biskupský palác, františkánský klášter, pozdně románský kostel sv.Mikuláše (Sveti Nikola) ze 14.stol. a předrománský kostelík sv.Michala (Sveti Mihaljo) z 11.-12.stol. na kopci. Kostelík patří k nejstarším v celém Chorvatsku a obsahuje fragmenty fresek z doby vzniku kostela. Nad obcí Mali Ston spojené s městečkem hradbami táhnoucími se přes vyvýšeninu Bartolomija stojí zřícenina pevnosti Koruna (Veliki Kastio), z které je krásný panoramatický výhled.


Poznávací zájezdy Ston

Přírodní krásy a památky Bosny a Hercegoviny + jižní Dalmácie

Chorvatsko - Přírodní krásy a památky Bosny a Hercegoviny + jižní Dalmácie
Pobytově poznávací zájezdy | 10-denní | od 12 990Doporučujeme
V posledních letech je možné pozorovat rostoucí zájem o balkánský poloostrov. Rumunské Karpaty, bulharská horstva, Černá Hora i Albánie si již získaly nemálo příznivců. Spíše nenápadně se ale zatím seznamujeme s Makedonií či Srbskem. Ale jeden…více »

Přírodní krásy a památky Bosny a Hercegoviny + jižní Dalmácie

Bosna a Hercegovina - Přírodní krásy a památky Bosny a Hercegoviny + jižní Dalmácie
Pobytově poznávací zájezdy | 10-denní | od 12 980Doporučujeme
V posledních letech je možné pozorovat rostoucí zájem o balkánský poloostrov. Rumunské Karpaty, bulharská horstva, Černá Hora i Albánie si již získaly nemálo příznivců. Spíše nenápadně se ale zatím seznamujeme s Makedonií či Srbskem. Ale jeden…více »

Poznávací zájezdy s žádným dostupným termínem v roce 2021

Jižní Dalmácie, ostrov Korčula, Hvar a národní park Mljet

Chorvatsko - Jižní Dalmácie, ostrov Korčula, Hvar a národní park Mljet
Pobytově poznávací zájezdy | 10-denní | od 14 890
Přímořská část jižní Dalmácie tvoří neopakovatelnou směs přírodní krásy a významných historických památek. Zájezd nabízí jedinečné spojení přírody, tisícileté kulturní tradice a historie. Navštívíme starobylou Korčulu, idylický Mljet, chorvatskou…více »
systém Open Travel Network
TOPlist