Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Avignon

Při procházce historickými čtvrtěmi města Avignon se nemůže stát, že by člověk nakonec nenarazil na papežský palác. Papežové i vzdoropapežové tu původně skromnou budovu přestavěli v ohromný komplex s mohutným opevněním. Rozloha paláce s 10 věžemi nakonec dosáhla 15 000 m2. Poprvé se Avignon stal srdcem římsko-katolické církve v roce 1309, když sem papežský dvůr přestěhoval papež Klement V. Poslední papež odsud prchl v roce 1403, to už se ale jednalo o vzdoropapeže Benedikta XIII. Za tlustými gotickými zdmi se mezi těmito dvěma daty řešily záležitosti náboženské i světské. Hodoval tu dokonce i náš Karel IV. Svého času byl papežský palác velmi luxusním sídlem. Po spěšném odchodu posledního papeže však byla většina zařízení postupně rozkradena a zničena. Ohromný palác by tak zel prázdnotou, kdyby se Avignon nestal Evropským městem kultury 2000, a kdyby francouzský přístup k umění nebyl tradičně odvážný. Radní města Avignonu se rozhodli v papežském paláci instalovat výstavu „Příběh krásy“. Mocnosti pekelné a andělské tu jsou v představách výtvarníků zastoupeny krásou a jejím zrozením skrze lásku. Téměř jako svatokrádež působí videoinstalace v hlavní kapli – znovu a znovu tu na smyčce přicházejí dva muži, z nichž jeden je sežehnut plameny a druhý ... Vedle bývalé papežovy ložnice rozhýbají kroky návštěvníků stínohru ďáblíků s růžky a s opravdu nepřehlédnutelným přirozením. Na kamennou zeď reprezentačního sálu, místa, kde se scházeli kardinálové při volbě nového papeže, jsou promítány bouřkové mraky, na které se z obrovské kolorované fotografie dívá Björk. Ze zdí paláce trčí červené zkroucené hadice – tepny znovuobživlého paláce.


Poznávací zájezdy Avignon

Provence lodí, na kole i pěšky

Francie - Provence lodí, na kole i pěšky
Zájezdy s lehkou pěší turistikou | 10-denní | od 16 990
Pojeďte s námi objevovat kouzlo Provence, kraje světla a vůní, rozmanité krajiny bohaté na historické i umělecké památky. Nechte se okouzlit úžasnými přírodními scenériemi - hlubokými kaňony, úzkými soutěskami, rozeklanými vápencovými pohořími,…více »

Poznávací zájezdy s žádným dostupným termínem v roce 2021

Památky a přírodní parky Provence

Francie - Památky a přírodní parky Provence
Podrobné poznávací zájezdy | 9-denní | od 12 990
Přírodní parky Luberon a Camargue. Slunce, jas a tradice, stopy van Gogha, Cézanna i Gauguina. Plameňáci, bílí koně a cedrové lesy, kouzlo přístavního města Marseille, papežského Avignonu a římského Arles, vůně tymiánu a levandule a hlavně příjemná…více »
systém Open Travel Network
TOPlist