Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Rotterdam

Rotterdam má 600 000 obyvatel. Leží v Nizozemí, v provincii Jižní Holandsko a spolu se svými předměstími tvoří rozsáhlou, více než miliónovou aglomeraci. Bylo vybudováno při ústí řeky Rotte do Nieuwe Maas, u severního ramene Rýnské delty. Síť průplavů jej spojuje se Severním mořem, dále pak s Amsterdamem a Haagem. Město, které vyrostlo z původní rybářské osady, se poprvé připomíná ve 13. století. R. 1340 obdrželo královská privilegia i městská a obchodní práva. Teprve 16. století je však obdobím velkého rozmachu. V r. 1580 vstoupilo město do generálních stavů provincie Holland. V r. 1872 byl dokončen spojovací průplav se Severním mořem. Otevření přístupu k moři, jakož i činnost Východoindické společnosti, znamená pro město dobu značné prosperity. Událostmi 2. světové války téměř zničený přístav byl postupně obnoven, podstatně rozšířen a vybaven nejmodernějším technickým zařízením. Co do obratu zboží je Rotterdam pokládán za největší přístav světa. Rotterdam je průmyslovým a obchodním centrem, sídlem četných bank, obchodních a pojišťovacích společností. Je jedním z hlavních center petro-chemického průmyslu v Evropě. Důležitý je i lehký průmysl, elektrotechnická a potravinářská odvětví. Ve zdejším přístavu se překládá ročně náklad z více než 30 000 námořních lodí a z více než 250 000 říčních plavidel. Délka přístavních nábřeží je 36 km. Lemují je stovky pobřežních i plovoucích jeřábů. Centrum města se nachází na pravém břehu řeky Nieuwe Maas na severovýchod do přístavních čtvrtí. Staré město a podstatnou část přístavu zničilo v r. 1940 německé letectvo. Delfshaven je část původního přístavu, která zůstala válkou nedotčena. Poskytuje dílčí představu o původním vzhledu města i možnost návštěvy známých cínařských dílen. Ze starších stavebních památek stojí za zmínku po válce renovovaný pozdně gotický chrám Laurenskerk, před nímž je umístěn památník renesančního myslitele Erasma Rotterdamského. Historické muzeum je umístěno v domě Schielandshuis, postaveném v r. 1665 jako cechovní dům. Na náměstí Blaak se nachází památník „Zničeného města“. Městská radnice, s jejích stavbou se započalo v průběhu 1. světové války, byla dokončena v r. 1920 a je největší stavbou tohoto druhu v celé zemi. Ve sněmovním sále jsou pozoruhodné nástěnné malby. Moderní dominantou města je 180 m vysoká věž Euromast, dokončená v roce 1960. Z jejího ochozu je krásný pohled na město i přístav. Moderním obchodním centrem je Lijnbaan, s pěší zónou, květinovou a sochařskou výzdobou. Pro návštěvníky je přitažlivá také projížďka lodí přístavem.


Poznávací zájezdy Rotterdam

Nebyl nalezen žádný zájezd

Zadaným kritériím nevyhovuje žádný zájezd, zobecněte prosím kritéria vyhledávání.

Poznávací zájezdy s žádným dostupným termínem v roce 2021

Benelux - velký okruh

Nizozemí - Benelux - velký okruh
Podrobné poznávací zájezdy | 8-denní | od 10 790Doporučujeme
Země Beneluxu jsou místem, kde se utvářely dějiny Evropy. Přestože se v řadě souvislostí o nich mluví pod společným názvem, je každá z nich až překvapivě jiná. Svobodomyslné Nizozemsko je zemí větrných mlýnů, tulipánů, sýrů a polderů. Spíše…více »

Benelux - velký okruh

Belgie - Benelux - velký okruh
Podrobné poznávací zájezdy | 8-denní | od 10 790Doporučujeme
Země Beneluxu jsou místem, kde se utvářely dějiny Evropy. Přestože se v řadě souvislostí o nich mluví pod společným názvem, je každá z nich až překvapivě jiná. Svobodomyslné Nizozemsko je zemí větrných mlýnů, tulipánů, sýrů a polderů. Spíše…více »
systém Open Travel Network
TOPlist