Bavorsko mnoha nej

4 denní zájezd   Německo Německo    Krátkodobé poznávací zájezdy

   ubytování: hotel       doprava: autobusem       strava: snídaně   


Nejdelší hrad v Evropě, nejstarší most střední Evropy, nejstarší městská brána Německa a jedny z největších termálních lázní na kontinentě a k tomu kouzlo podzimní přírody Bavorska. Pohodový víkend s termály pro každého a bez nočního přejezdu.


Termíny a ceny

Číslo záj. Termín D Poznámka Volná místa
475-01 26.10. - 29.10.2023 7 990 Kč termín zrušen

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: odjezd z Prahy v 6:00 hodin, dále Plzeň, kupecká cesta, REGENSBURG (Řezno, UNESCO), jedno z nejkrásnějších měst Evropy, historie Keltů, Římanů, říšské město Německa, nejstarší most a brána Evropy (12. stol.), Altes Rathaus a katedrála sv. Petra, kaple a paláce (Thurn Taxis), uzenářská dílna, pochutnání na řezenských uzenkách, nedaleké městečko ABENSBERG a návštěva „Kuchlbauerova pivního světa" - dílo architekta Hundertwasserovi, nádherný výhled z věže, muzeum vaření bavorského piva a ochutnávka kvasnicového piva v jednom z nejstarších pivovarů na světě a pro milovníky umění je zde umístěna kopie Leonardovy Poslední večeře (návštěva na cca 2 hod., nutná rezervace předem), ubytování v PASOVĚ, podvečerní prohlídka kouzlo města na soutoku 3. řek Ilk, Inn a Dunaj, pohled na pasovský hrad, pro zájemce plavba lodí na soutoku tří řek.
2. den: ALTÖTTING, jedno z hlavních evropských katolických poutních míst (legenda z 15. stol. o zázračném oživení utopeného dítěte), rozsáhlé náměstí Kapellplatz s chrámem a osmibokou Záračnou kaplí, kde je vzácná relikvie, soška černé Panny Marie z Öttingu Jeruzalémské panoráma (obří panoramatická malba Jeruzaléma v době Kristova ukřižování - je jediná s náboženským tématem v Evropě), nedaleko je rodiště papeže Benedikta XVI., krása meandrů řeky Salice (Salzach, říčka tvoří po mnoho kilometrů hranici mezi Německem a Rakouskem) a BURGHAUSEN s nejdelším hradem Evropy na vysokém strmém ostrohu (úctyhodných 1.100 m) mezi Salicí a jezerem Wöhrsee (opevněný hrad už v 11. stol., sídlo bavorských vévodů), čas na kávičku, v podvečer PASOV, starobylé kulturní město biskupa-knížete, společná prohlídka, barokní dóm, kde jsou snad největší varhany na světě, jediný hudebník ovládá pět nezávislých nástrojů, 17974 píšťaly, 233 registry.
3. den: Relaxační sen pro každého - termální lázně Bad Füssing , celkem 44 termálních bazénů ve 3 areálech včetně saunového a zážitkového světa (Therme I., Europa Therme, Johannesbad, Saunahof), voda vyvěrá z 1.000 m hloubky a je teplá 56°C, a ještě jedno nej - jeden z nejlevnějších vstupů v Evropě (9-12€) variantně indiv. celodenní pobyt v historickém centru města PASOV , hrad Veste Oberhaus , muzeum skla - největší sbírka českého křišťálu na světě.
4. den: PASOV , dopoledne prohlídka historických památek nebo návštěva muzea skla - největší sbírka českého křišťálu na světě, cesta za sklem a přírodou do Bavorského lesa , BODENMAIS , návštěva sklářské hutě se zážitkem, můžete si sami vyfouknout kouli, lanovka na vrchol hory Silberberg s překrásným výhledem na městečko, zpět pěšky kolem největšího vodopádu Bavorska v Risslochrském lese, návrat do 23. hod. CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí.

Cena obsahuje:

  • dopravu busem
  • 3x ubytování hotelu
  • 3x snídani
  • průvodce

Cena neobsahuje:

  • případné pobytové taxy, vstupné (cca 50 Euro)

Fakultativně:

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 160 Kč)
  • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 2600 Kč)
  • záloha na projížďku lodí (na soutoku tří řek, 1.den) (příplatek: 400 Kč)
  • Cca 2 hodinová návštěva Kuchlbauerova pivního světa - nutné nahlášení zájmu předem v CK, nejpozději 2 měsíce před odjezdem.