Poznávací zájezdy od CK MAYER CROCUS
Letos již 30.sezóna
CK MAYER & CROCUS U nás najdete jednu z nejširších nabídek
poznávacích zájezdů v Čechách

 

Heydukova 1589/6
180 00 Praha 8
tel.: 241 432 483
tel.: 777 845 575
fax: 241 432 027

Sequoia

Jižně od Yosemitů na západním úpatí pohoří Sierra se nachází národní park Sequoia. Můžete zde najít jedny z největších živých organismů na naší planetě, gigantické stromy – sekvoje (Sequoiadendron giganteum). Patří do stejné rodiny jako stromy Redwood rostoucí na kalifornském pobřeží, ale na rozdíl od těchto vysokých stromů se nacházejí pouze na tomto velmi malém území. Gigantické sekvoje jsou největší živoucí organismy z hlediska zaujímaného objemu. Mohou vyrůst až do sta metrů, v průměru mohou mít až 13 metrů a žijí až 3000 let. Stáří nejstaršího stromu je odhadováno na 3500 let. Zvláštní je, že hlavní příčinou odumírání sekvojí je jejich vlastní velikost. Obvykle se vyvrátí vlastní vahou, protože mají křehký kořenový systém. Nejznámější stromy mají svoje vlastní jména, nejvýznamnější z nich jsou General Sherman, Lincoln, Washington.


Poznávací zájezdy Sequoia

Západ USA od severu k jihu

USA - Západ USA od severu k jihu
Vzdálené země | 20-denní | od 74 990
Nabídku zájezdů do USA doplňujeme o cestu, která vás provede po dalších úchvatných místech amerického Západu. Čeká nás několik superlativů - vyzkoušíte žár Údolí smrti, nejníže položeného, nejžhavějšího a nejsuššího místa Severní Ameriky, spatříte…více »

Národní parky USA

USA - Národní parky USA
Vzdálené země | 21-denní | od 74 990
Na základě našich osobních zkušeností jsme pro Vás pečlivě připravili okruh po americkém Západu tak, abyste poznali skutečně všechna nejpoutavější a nejdůležitější místa, která by měl v těchto oblastech turista navštívit. Podíváte se do národních…více »
systém Open Travel Network
TOPlist