Přírodní krásy a památky Vietnamu - poznávací zájezdy Mayer & Crocus s.r.o.

Přírodní krásy a památky Vietnamu

14 denní zájezd   Vietnam Vietnam    Vzdálené země

   ubytování: hotel       doprava: letecky       strava: snídaně   


Tento náš nový poznávací zájezd Vám ukáže nejkrásnější přírodní krásy Vietnamu. Navštívíte jedinečnou krasovou oblast Ninh Binh, kde vápencové skály ční nad řekami a rýžovými políčky, projedete se na lodičkách po těchto říčkách i proplujete jeskyněmi, vyšlápnete na "dračí vyhlídku". Dále poznáte horskou oblast Vietnamu - oblast SA-PA, kde vyjedete na nejvyšší horu Vietnamu Fansipan. Nevynecháte ani plavbu po zátoce Ha Long s více než 3000 vápencovými ostrůvky.00 vápencovými ostrůvky. K severní části Vietnamu je na tomto zájezdu přidána i oblast císařského města Hue, návštěva císařských hrobek, jedinečné město Hoi An i prastará lokalita My Son.


Termíny a ceny

Číslo záj. Termín Včasné přihlášení Poznámka Volná místa
614-01 15.11. - 28.11.2024 75 990 Kč 74 790 Kč rezervovat »
volno

Vysvětlivky

 • Včasné přihlášení: Cena při včasném přihlášení do 31.7.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy.
2. den: Přílet do Danangu , transfer na ubytování v hotelu.
3. den: Svatyně MY SON – kdysi hlavní náboženské centrum Chamů, významem srovnatelné s kambodžským Angkor Watem, thajskou Ayutthayou a indonéským Borobudurem, věže a malé chrámky postavené v období mezi 7. a 13.stoletím z červených cihel. Odpoledne pěší prohlídka starého města HOI AN (UNESCO). Krásné historické město, kde se snoubí vietnamská, japonská, čínská a francouzská architektura. Japonský krytý most, čínský společenský dům, museum, místní tržiště, umělecké galerie, suvenýry, krejčovské dílny. Velmi působivé jsou zde plavby lodičkami při západu slunce. Nocleh v Hoi An.
4. den: Dopoledne přejezd horskou krajinou přes sedlo Hai Van, vyhlídky na pobřeží centrální části Vietnamu. HUE – sídelní město poslední vietnamské královské dynastie, první místo ve Vietnamu zapsané do seznamu UNESCO. Návštěva rozlehlého historického císařského města - citadela a další paláce komplexu. Nocleh v Hue .
5. den: Pokračování prohlídky HUE a okolí. hrobka TU DUC krále-básníka, která je umístěna uprostřed nádherné zahrady s jezerem a množstvím elegantních pavilonů. Komplex je umístěn v krajině cca 8 km od Hue a je zde velmi příjemná atmosféra. Hrobka a mauzoleum císaře MINH MANG – krásný areál, kde se prochází několika pavilony, zahradami až k závěrečnému údolí s mostem přes řeku. Noční lehátkový vlak do Ninh Binh.
6. den: Příjezd do nádherné krasové oblasti NINH BINH. Plavba lodičkou v oblasti TAM COC (oblast tří lagun) krásně usazené v scénické krajině krasových vápencových formací. Lodičkou proplujete mezi zemědělskými políčky a nad hlavou se Vám budou tyčit vysoké hory. Následuje návštěva vyhlášeného komplexu HUANG MUA, které je součástí Unescem chráněného Trang An komplexu. Trochu námahy vyžaduje výstup na „dračí vyhlídku“, ale výhled na okolní krasovou krajinu s rozeklanými skálami a homolemi tyčícími se nad řekou a políčky Vás rozhodně nadchne.
7. den: Ráno plavba lodičkou v chráněné oblasti TRANG AN, kde poplujete mezi vysokými krasovými kužely, proplujete i jeskyněmi a jeskynními oblouky, vyfotíte si těžko jinak dostupné malé chrámy při březích plavby. Odpoledne následuje návštěva jedinečného velmi rozsáhlého komplexu BAI DINH PAGODA, který je největším budhistickým chrámovým komplexem ve Vietnamu. Navštívíte několik svatyní bohatě zdobených různorodou výzdobou a mimořádně velkými sochami, vyjedete výtahem do nejvyšší části pagody, kde se naskýtá výhled jak na celý komplex, tak na okolní nádhernou krajinu.
8. den: Cesta do zátoky HA LONG (UNESCO) s více než 3000 vápencovými ostrůvky vystupujícími ze smaragdově zbarvené vody Tonkinského zálivu. Nalodění na loď, plavba po zátoce, pozorování útesů, skalních výběžků, pláží, plovoucích ostrovů. Impozantní jeskyně, koupání, odpočinek, jídlo (oběd a večeře) a nocleh na lodi.
9. den: Ráno můžete pozorovat východ slunce na palubě lodi, pokračování plavby po zátoce HA LONG mezi nádhernými skalními ostrovy, které vystupují vysoko nad hladinu moře. Vylodění a cesta do Hanoje. Ubytování v hotelu.
10. den: Prohlídka hlavního města HANOJE , Pagoda jediného sloupu, Tran Quoc Pagoda – nejstarší svatyně ve městě, položená na okraji Západního jezera. Chrám literatury a vietnamská nejstarší universita z 11.století, udržované zahrady a historické budovy. Zastávka u jezera Hoan Kiem, které je spojeno s místními legendami, chrám Ngoc Son, návštěva představení vodních loutek. Po večeři noční lehátkový vlak do Lao Cai.
11. den: Výjezd do horského střediska SA-PA nedaleko čínských hranic. Sapa leží v malebné horské krajině, je obklopena bujnou zelení a rýžovými terasami. V okolních kopcích žije řada horských etnik. Výjezd lanovkou na nejvyšší horu Vietnamu (Fan Si Pan 3143m). Od horní stanice výlet lze vyjít (nebo si připlatit krátkou zubačku) až na samotný vrchol, kde se naskýtá nádherný výhled na skalnaté hory. Cestou dolů po schodech cesta míjí množství zajímavých svatyň. Je zde i velká socha Budhy, od které je také úchvatný výhled na okolní krajinu. Odpoledne městečko Sa-Pa. Nocleh v hotelu v Sa-Pa.
12. den: SA-PA - 2 km lehký trek do jedné z domorodých vesnic CAT CAT, jež je domovem národa H´mong, příležitost poznat zdejší způsob života. Dále údolím kolem řeky a vodopádu přes vesnici Linh Ho, skvělá možnost pozorovat místní obyvatele v jejich barevném oblečení. Možnost nákupu ručně tkaných výrobků od místních žen. Po obědě jízda do průsmyku TRAM TON a vycházka hezkou krajinou k vodopádu LOVE a ke Stříbrnému vodopádu BAC. Cestou výhledy na hory a údolí zdejších hor. Návrat do Lao Cai a noční lehátkový vlak zpět do Hanoje .
13. den: Výlet z Hanoje na HUONG PAGODU (Voňavá pagoda), posvátné místo Budhismu položené na vrcholu hor Huong. Přístup k tomuto místu je nejdříve 1 hodinová plavba lodí po řece a poté okolo chrámů a lanovkou až k posvátné jeskyni. Celý komplex budhistických chrámů je zasazen v horách, na které jsou pěkné výhledy z lanovky a i z lodi při plavbě k areálu a zpět. Návrat do Hanoje . Nocleh v Hanoji .
14. den: Odlet do Prahy. Přílet do Prahy může být i 15. den (záleží na času odletu z Hanoje ).

Cena obsahuje:

 • leteckou přepravu vč. letištních tax do Vietnamu a zpět s přestupy
 • transfery
 • dopravu autobusem nebo mikrobusem po Vietnamu
 • 11x ubytování - 3x noční lehátkový vlak, 8x nocleh v hotelu***/****
 • 10x snídaně, 4x oběd nebo večeře
 • průvodce
 • plavba po zátoce Ha Long Bay

Cena neobsahuje:

 • Vízum

Fakultativně:

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do max. 65 000 Kč (příplatek: 1730 Kč)
 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení (příplatek: 8800 Kč)
 • Balíček vstupů od vietnamské CK (příplatek: 2500 Kč)