Island – velký okruh zemí ohně a ledu – letecky

9 denní zájezd   Island Island    Podrobné poznávací okruhy

   ubytování: ubytovna       doprava: letecky       strava: vlastní   

Propozice zájezdu

– podrobný okruh Změna program v případě špatného počasí, nesjízdnosti silnic, či změny letových řádů vyhrazena!!!


Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Vysvětlivky

  • D: Dospělí

Program zájezdu

1. den: Odlet do Reykjavíku - letiště Keflavík. Ubytování v pozdních nočních hodinách.
2. den: Cesta po okružní silnici na sever se zastávkou u sopečného kráteru GRÁBRÓK . Dále po silnici východním směrem se dostanete ke krásnému vodopádu HRAUNFOSSAR, který je ukázkou, co všechno dokáže lávová činnost. Nedaleko od něj naleznete vodopád BARNAFOSS , který také stojí za vidění. Zastávka u kostelíku ve Vidimýri a skanzenu GLAUMBAER. Nocleh v oblasti Akureyri.
3. den: Návštěva města AKUREYRI . Toto město má pouhých 15 000 obyvatel, ale přesto je to druhé největší islandské město a především metropole severního Islandu. Vodopád GODAFOSS – vodopád bohů, u nějž údajně skončilo pohanství. Jezero MÝVATN – Komáří jezero, jedna z nejzajímavějších oblastí ostrova. Přírodní útvary vzniklé sopečnou činností, které zde naleznete, jsou rozmanité a velmi unikátní. Vystoupáme na okraj symetrického kráteru sopky HVERFJALL , pokusíme se nezabloudit v lávovém bludišti „Černých hradů“ DIMMUBORGIR a projdeme se mezi pseudokrátery SKÚTUSTADIR. Nocleh.
4. den: Ráno vycházka do jednoznačně nejzajímavější oblasti Islandu, a to k sopce KRAFLA s kráterem VÍTI (Peklo).Naprosto nezapomenutelným zážitkem je do daleka hřmící vodopád DETTIFOSS , nejmohutnější v Evropě, který spadá do obrovského kaňonu řeky. Průjezd dramatickou krajinu fjordů až k ledovci Vatnajökull. Podél malebného pobřeží s labutí lagunou LÓN , ryolitovými horami u farmy Stafafell do střediska této oblasti – města HÖFN . Nocleh.
5. den: Ledovcová laguna JÖKURSÁLÓN s úchvatnou modrou hladinou, ptactvem, modrými, zelenými a bílými ledovcovými krami plujícími na hladině. Národní park SKAFTAFELL , který se rozkládá na svazích pod ledovcem VATNAJÖKULL - největší ledovec Evropy. Ramena ledovců (ledovce Skaftafelsjökull na východě, Morsárjökull na západě) po stranách parku sahají až k okružní silnici číslo 1. Nocleh.
6. den: Navštívíte gigantický vodopád GULLFOSS , horké prameny s aktivním gejzírem STROKKUR a Národní park THINGVELIR (místo vyhlášení nejstaršího parlamentu světa, UNESCO). Poté odjezd do Reykjavíku.
7. den: Prohlédneme hlavní město REYKJAVÍK , moderní i historické centrum, přístav. Odpoledne přejezd do Keflavíku. V pusté sopečné oblasti zde tryskají na povrch solfatárové proudy, na kterých je postavena velká elektrárna. Hned vedle stojí MODRÁ LAGUNA – moderně vybavené termální koupaliště uprostřed lávového pole se světle modrou vodou. Přejezd na letiště. Po půlnoci odlet do Prahy.
8. den: Přílet v ranních hodinách.

Cena obsahuje:

  • letenku Praha - Keflavík - Praha včetně všech tax a poplatků
  • dopravu minivanem dle programu
  • 6x nocleh - dvoulůžkové pokoje
  • 6x snídaně
  • průvodce

Cena neobsahuje:

  • vstupné do termálního koupaliště MODRÁ LAGUNA - rezervace nutná předem v CK, cena bude upřesněna.

Fakultativně:

  • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 40 000 Kč (příplatek: 480 Kč)
  • 1/1 pokoj povinný při nedoobsazení, na vyžádání v CK (příplatek: 6990 Kč)
TOPlist